Darmowa dostawa od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Klepsydra, gruszka, jabłko,... Co z tą figurą?

2018-02-04
Wiele kobiet często zastanawia się, dlaczego w pewnych ubraniach wyglądają dobrze, a w innych niekorzystnie. Zakładają często na siebie coś, co im się podoba, ale nie zwracają uwagi, czy faktycznie do ich rodzaju sylwetki strój jest odpowiedni. Zapominamy o pewnych trikach stylizacyjnych, które pomogą ukryć mankamenty sylwetki, a pokazać tylko najładniejsze partie ciała. Poniżej więc przedstawiamy cechy charakterystyczne dla każdej z nich. Z pewnością ułatwi to niejednej pani decyzje przy zakupie nowej garderoby.

Jeśli macie do czynienia z klepsydrą, powinnyście być szczęśliwe, ponieważ to figura najbardziej proporcjonalna ze wszystkich. Jak wiadomo, proporcjonalne kształty zawsze się podobają, więc macie powody do radości. Dążąc do ideału, za pomocą tzw. trików stylisty, każda z nas będzie próbowała ukształtować swoją sylwetkę, wzorując się właśnie na klepsydrze. Cechy dla niej charakterystyczne to podobnej szerokości ramiona i biodra. Kobieta-klepsydra ma też wąską talię – tzw. talia osy oraz dość duży biust. Najpiękniej więc wygląda w ołówkowych sukienkach i mocno podkreślonym stanem z dekoltem w serek.

Gdy wasza sylwetka przypomina jabłko lub literę O, wtedy odznaczają się szerokie ramiona, duży biust i mocno zaokrąglone brzuch oraz biodra. Taka kobieta ma też płaskie pośladki i szczupłe, długie nogi, dlatego pani o podobnej figurze powinna je mocno podkreślać, gdyż to jest jej atut. Góra na pewno nie może być obcisła, ale nie należy też wkładać bardzo szerokich ubrań, gdyż sylwetka będzie wyglądała na większą, więc dodacie sobie kilometrów. Materiały, jakie wybieracie raczej niech będą sztywne i w ciemnych kolorach, ale nigdy zakładajmy na siebie czerni. Na ramionach możecie mieć zarzucony szal. Nie zapominajcie też o dodatkach. Biżuteria musi być długa oraz kończyć się w najszczuplejszym miejscu sylwetki. W tym przypadku nie należy nosić na ramieniu dużych toreb. Trzymajcie je tylko w ręku. Ten zabieg optycznie wyrówna proporcje sylwetki.

Drobne kłopoty nastręcza też sylwetka typu odwrócony trójkąt, znana również jako pływaczka lub litera A, gdyż ramiona są szersze względem dość wąskich bioder. Posiadaczka tego rodzaju figury ma nieduży biust oraz bardzo długie, szczupłe nogi. Taką figurę często widać u modelek chodzących po wybiegu. Jak się ubrać? Na górę zakładajcie ciemne ubrania, a jeśli wybierzecie koszulki czy sukienki damskie na ramiączkach, to pamiętajcie, aby były one dość szerokie. Na dół ubierajcie jasne, wzorzyste lub falbaniaste spódnice, które koniecznie muszą być szerokie lub o prostym, klasycznym kroju.

Sytuację zupełnie odwrotną prezentuje sylwetka typu gruszka, trójkąt lub litera A, ponieważ biodra w tym przypadku są zbyt mocno rozbudowane w stosunku do ramion, a piersi raczej nieduże. Dlatego musicie zastosować pewne triki stylizacyjne, które optycznie zmniejszą dół. Zakładajcie zatem ciemne rzeczy, a górę poszerzajcie jasnymi barwami, wzorami, kratą, kwiatami, falbanami i kieszeniami.

Ostatnia sylwetka to figura inaczej zwana cegłą, prostokątem, literą A lub chłopczycą, w której ramiona oraz biodra są podobnej szerokości. Niestety, chłopięca sylwetka nie ma tak pożądanego przez wszystkie panie wcięcia w pasie, dlatego mówi się o niej, że jest cegłą. Do tego, kobieta o tym typie figury często ma płaską pupę, ale za to zgrabne, szczupłe nogi, co sprawia, że najłatwiej jest z niej wymodelować klepsydrę. Jedyne, co trzeba zrobić, to wystarczy tylko do sukienki założyć pasek, aby zaakcentować wcięcie w talii.

Staraliśmy się wam – drogie panie – przedstawić te najbardziej podstawowe przykłady figury i przekonać, że każdą z nich można do pewnego stopnia ukształtować. Wystarczy dobrać odpowiednią stylizację, ponieważ każda z nas jest piękną i te piękno trzeba tylko wydobyć. Chwalcie się więc tym, co macie najpiękniejsze.
pixel