Darmowa dostawa od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

W czym będziemy chodzić w tym sezonie jesienno-zimowym, czyli jak pokonać jesienny chłód? Część 2

2017-10-18
W pierwszej części felietonu wspomnieliśmy o kolorowych płaszczach jesiennych czy futrach. Nie zabrakło również nawiązań futurystycznych. Teraz przyjrzyjmy się raczej klasycznym, znanym już wszystkim elementom garderoby. Zatem zaczynamy.

Jeans zawsze nieśmiertelny
Obecnie najlepiej będzie, jeśli ubierzemy się w denim od stóp do głów. To według projektantów mody najbardziej odpowiednia stylizacja. Teraz więc wraca do łask to, co niegdyś wyśmiewano i uważano za modową wpadkę, czyli styl canadian tuxedo (połączenie jeansowej góry ze spodniami). Jednakże ten styl objawia się nam w nowej odsłonie, czyli jako połączenie klasycznych spodni z nieco mnie klasyczną górą w postaci kurtki, koszuli czy żakietu z tego samego materiału. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, to tutaj Ameryki nie odkryto, ponieważ nadal obowiązuje strój w kolorze niebieskim czy granatowym. Z pewnością każda z pań wybierze coś dla siebie.

Sztruks powraca
Na salony zawitał w nowej odsłonie, więc teraz zobaczymy jego zupełnie inne oblicze. Od teraz będzie się kojarzył z ekstrawaganckimi stylizacjami. Zaskoczeniem mogą być stylowe garnitury. Na wybieg powracają również znane w latach 90-tych kuloty (spódnico-spodnie). Doskonałym połączeniem będzie też sztruksowy płaszcz z futrzanymi rękawami. Klasycznie przyjęło się, że ten materiał występuje jedynie w kolorze brązowym, ale ciekawie będzie też wyglądał w przypadku zgaszonego różu. Lubicie takie stylizacje?

Luksusowy aksamit
O tej tkaninie głośno zrobiło się już rok temu, a teraz znów powraca. Musimy pamiętać, że jesienne wieczory to najodpowiedniejsza pora dla tego materiału. Obecnie przybierze bardzo dostojnego charakteru, więc będziemy go ubierać jedynie na specjalne okazje. Dominować tutaj będą czerń czy granat. Aksamit można też ubierać w różnych wariantach stylizacyjnych – jako sukienki, marynarki lub spodnie, ale doskonale też sprawdza się w smokingu oraz spódnicy.

Krata zawsze na topie
Chyba każdy potencjalny konsument, który specjalnie nie interesuje się modą zauważy, że motyw kraty prawie w ogóle nas nie opuszcza. Zmienia tylko charakter stylistyczny w zależności od pory roku. Na jesień prezentuje się w nieco stonowanej kolorystyce, a więc: brązy, szarości, pomarańcze, żółcie oraz czerwienie. Rodzaj kraty też jest zróżnicowany, ponieważ na wybiegach proponuje się wzór glencheck lub szkocką klasykę. Wszystko to inspirowane latami 70-80-tymi. Najchętniej projektanci widzą ten deseń na płaszczach damskich, na sukienkach damskich oraz kompletach czy żakietach. Ktoś się skusi? 

Wiecznie modne grochy
To jeden z najwdzięczniejszych printów w modzie. Występują w rożnych konfiguracjach kolorystycznych na ubraniach. Jednakże, tej jesieni najmodniejszy jest groch czarny na białym tle, ale projektanci nie wykluczają też innego zestawienia, np. żółci z brązem czy bieli z granatem. Obecnie występuje na długich sukienkach lub w kreacjach zakrywających stopy. Jest też ozdobą wielu płaszczy damskich czy topów. Świetnie również sprawdza się w przezroczystościach. Nam się podoba. A Wy co myślicie?
pixel